איך עובד מסחר בביטקוין

במהלך השנתיים האחרונות הצליח הביטקוין להתפתח ממטבע דיגיטלי פשוט, למנגנון מסחר רב עוצמה שכל מי שמחפש דרך להרוויח קצת כסף נוסף יכול להעסיק. בעוד שהתחלה לסחור במטבעות דיגיטליים עשויה להיראות מפחידה בהתחלה, האמת היא שזה די קל, במיוחד ברגע שתתמקד בזה ותתחיל להבין את תנודות המחירים.

למי שלא יודע, הביטקוין, המכונה גם BTC, מייצג מטבע דיגיטלי צף, עם שער חליפין, שניתן בקלות להצמיד אותו לדולר האמריקאי או למטבעות פיאט אחרים במסחר במט”ח, המכונה גם FOREX. בניגוד לנכסים אחרים הנסחרים (זהב), אין נכס פיזי שניתן להשתמש בו לקביעת המחיר, אלא תנודות בשוק, ביקוש, פופולריות, השקעות ושיעור האימוץ מייצגים את המונחים שמשחקים תפקיד בקביעת מחיר המסחר של הביטקוין..

משחק בשווקים

ברגע זה בזמן ישנן מספר דרכים בהן תוכלו להשתמש כשמדובר במסחר בביטקוין. אחד הפופולריים ביותר והנפוצים ביותר הוא באמצעות חילופי ביטקוין. הם פועלים באופן דומה לבורסות המטבעות שכולם רגילים אליהן, על ידי הצגת אינדיקטור מחיר ומאפשרת לאנשים לרכוש או למכור ביטקוין בכמה מטבעות פיאט..

העיקרון העיקרי שעומד מאחורי המסחר בביטקוין זהה לזה שעומד מאחורי המסחר בכל מטבע אחר, או אפילו במניות. עם זאת בחשבון, אתה צריך לחפש דרכים לקנות נמוך ולמכור גבוה, תוך החזקת מטבע כאשר אתה מרגיש כי עליית מחירים מסיבית ממש מעבר לפינה.

באמצעות חילופי ביטקוין ההרשמה קלה למדי. בעוד שחלקם דורשים הזדהות כלשהי, הם לא יעלו מעבר לקביעת מי שאתה באמת. לאחר שנוצר חשבונך, פשוט הפקד כמה כספים וחפש הזדמנויות שונות להרוויח כסף בשוק. חשוב לזכור את העובדה שרוב הבורסות נוטות להחזיק עמלה בעסקאות שאתה מבצע, לכן יש להוסיף זאת לחישוב הסופי שלך כדי לקבוע אם אתה מרוויח או לא.

מסחר בביטקוין ממונף

במקרה שמסחר רגיל נשמע קל מדי עבורך, כדאי לך לשקול לסחור במינוף. כדי לשים את הדברים טוב יותר בפרספקטיבה, זה הנוהג לסחור באמצעות כסף של אנשים אחרים. ישנם כמה אתרים המאפשרים תרגול זה, כגון Etoro, Poloniex, AVA trade ועוד. ללמוד כיצד להשתמש באתר זה, לצד עבודתם הפנימית והפרקטיקה בשוק, יכולים להפוך אותך לסוחר מן המניין שיודע מה הם עושים.

סיכונים ותגמולים

אחזקה במספר גדול של ביטקוין יכולה להציע תגמולים עצומים, אבל זה גם מסוכן למדי בגלל תנודתיות בשוק, שיכולה לעבוד גם בשבילך או נגדך. בעוד עם פיאט, תנודות נמדדות באגורות, ביטקוין יכול לצמוח או ליפול במאות דולרים מדי יום. בדרך כלל, התנודות או של 5-10 דולר ארה”ב, אך זה יכול להשתנות בהתבסס על דרישות ואירועים עכשוויים המעצבים את שוק הביטקוין..

על סמך זה, במקרה המצער שאתה לא מוכנה במקרה ומבצע עסקה בזמן הלא נכון, במקרה שהביטקוין ייפול, אתה יכול לצפות לאבד סכומי מזומנים אדירים. כמובן שהמחירים יכולים לעלות חזרה, אך אין שום ערובה שזה יקרה בקרוב. כדוגמה, בחורף 2013, המחיר לביטקוין אחד היה בשיא כל הזמנים של 1100 דולר, לאחר שגדל בכמה מאות דולרים בתוך כמה שבועות. מי שהושקעה באותה תקופה השקעות בביטקוין התעשרו, ובכל זאת, זמן לא רב לאחר מכן, נפרצה בורסת הביטקוין הגדולה בעולם באותה תקופה, ונגנבו ביטקוין בשווי מיליוני דולרים. המחיר צלל אז לכ- 200 $, רק כדי לעלות אחרי כמה חודשים לערכו שנמצא בסביבות 600 $ כיום.

סוחרים צריכים גם להיזהר אחר רגולציה ממשלתית המתייחסת לחוקיות המטבע הדיגיטלי ולמיסים המוטלים על מי שלוקח חלק במסחר בביטקוין, ולעתים קרובות מחליפים מטבעות קריפטוגרפיים. לא רק זה, אלא יש לשים לב מקרוב גם לחדשות הנוכחיות, שיכולות לעזור לכל סוחר לקבוע אם ערך הביטקוין צפוי לצמיחה, או לנפילה קצרה..

ברגע שהתרסקות ממש מעבר לפינה, רוב סוחרי הביטקוין ינסו למכור את הביטקוין שלהם כדי למזער את ההפסדים שלהם. זה יכול לגרום לבורסות לסגור את שעריהן ולשינוי פעילות המסחר בהתבסס על מגמות השוק.

בהתבסס על כל מה שתואר עד כה, על ידי ביצוע המידע שצוין לעיל, יהיה לך מושג טוב יותר לגבי אופן הפעולה של מסחר בביטקוין, ואם זה מתאים לך. האם ניסית אי פעם לסחור במטבע הדיגיטלי? ספר לנו את מחשבותיך בקטע ההערות למטה.