אבטחה אחד היתרונות המבוקשים ביותר מרשתות חסימות

ידיעה זו מכילה שני סיפורים מצדדים שונים מהעולם, אשר קשורים באופן מעניין. שניהם מכסים אבטחה וזה מראה עד כמה פוטנציאל רב נראה בטכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי לאפשר רמות הולכות וגדלות של האבטחה.

המשרד הסיני לטכנולוגיית המידע נותן עדיפות לחסימות

לסין תהיה מעבדת טכנולוגיה משלה המוקדשת לחקר הבלוקצ’יין, כפי שמעידה א פרסום ממשרד התעשייה והטכנולוגיה הסיני, סיפור שהיה לאחרונה מכוסה על ידי כתבת CoinTelegraph מארי הולייט. לאחר פרסום המשרד, אנו מגלים כי המעבדה תוקדש לשימוש בחסימות במונחים של אבטחת נתונים וטכנולוגיית מידע, וכל התהליך יהיה תחת פיקוחו המרכזי של המחקר הלאומי לפיתוח אבטחת מידע בסין התעשייתי..

בעקבות הדיווח של מארי, אנו מגלים כי משרד התעשייה וטכנולוגיית המידע כבר נלחם למען מגוון צעדים שייושמו אשר יאיצו את תהליך אימוץ הבלוקצ’יין. רבים מהם קשורים לשיפור תשתית התקשורת המקומית בין ארגונים למחלקות ממשלתיות. בנוסף, הצעדים צפויים להקל על הקמת שכבה נוספת במערכת האקולוגית התעשייתית, שתשפר את המערכת האקולוגית בכל הלוח. באופן רשמי, ממשלת סין נותרת איתנה ברעיון שעליהם להחמיר את המטבעות הקריפטוגרפיים והבלוקצ’יינטים, אך ההצהרות האחרונות של הרמות העליונות של הממשלה מראות מבטיחות. נשיא סין שי ג’ינפינג הביע שבחים כלפי רשתות חסימות שמציבות גבול חדש בטכנולוגיה וכי הוא רואה את הטכנולוגיה מובילה פריצות דרך ותוצאות חדשות.

MIIT דיברה על יישומי בלוקצ’יין, והוצעו הצעות שונות לתמיכה ביישום הטכנולוגיה בליבת התעשייה. נושא הביטחון היה תוספת תכופה לנאומי השר שיש להם נטייה להשתמש בבלוקצ’יין כדי למנוע התעסקות במידע ובזיוף. זה מתחבר לסיפור אחר בצד השני של העולם, שם אנו רואים את מיקרוסופט, החברה בעלת השם העולמי שעומדת מאחורי מערכת ההפעלה הפופולארית ביותר “חלונות” המופיעה עם שני פטנטים המחברים בין רשתות חסימות לאבטחת המחשוב המהימן..

שני פטנטים חדשים של מיקרוסופט מציעים להתמקד באבטחה באמצעות “מחשוב מהימן”

ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט מנסה להשתמש בחסימות בשילוב עם סביבות ביצוע מהימנות המוצגות על ידי קיומם של שני פטנטים שונים, כ דיווח CoinTelegraph ב -13 באוגוסט. שתי היישומים מסבירים כיצד להשתמש בסביבות ביצוע מהימנות לשיפור האבטחה באופן בלעדי עבור רשתות בלוקצ’יין קונסורציום, סוג רשת שיש לו סוג צומת שנבחר מראש משמש מאמת לעסקאות ברשת..

הפטנט הראשון אומר כי סביבות אלה יכולות לשפר את האבטחה על ידי אישור הצומת הראשון, במהלכו ניתן לאשר בלוקצ’יין שנקבע מראש או פרוטוקול אחר לקיים אינטראקציה עם הצומת, יחד עם רשימה קבועה מראש של חברים שיש לאשר. להשתתף בסביבת הביצוע המהימנה. הפטנט אינו שולל את האפשרות שסדרה נוספת של פרטים מוסכמים תישמר בסביבה. מצד שני, זה מסביר בבירור כיצד השימוש במערכת יהיה לאימות מאובטח של משתתפים חדשים שיש להם גישה למידע הקשור לצומת הראשון..

הפטנט השני הוא מ- 9 באוגוסט ומסביר כיצד סביבת ביצוע מהימנה יכולה לאפשר אימות עסקאות ברשת הקונסורציום. אותה מערכת תוכל לייצר את הסביבה הנחוצה חסרת אמון עליה סומך הבלוקצ’יין לפעול תוך ביטול הצורך לבצע מחשוב נוסף כדי לאמת את העסקאות. זה מאפשר לגופים המורשים ברשת לעדכן את המצב הרשמי של העסקה. לדברי מיקרוסופט, הרשת כולה מקבלת את העסקאות, ואין צורך בהעתק של העסקה כדי לאשר חסימת עסקאות, אלא המשתמשים יכולים ליהנות מחוויה יעילה עם כל היתרונות מבלוקצ’יין חסר אמון..

מילות סיום

מעניין לראות קשרים בצרכים ברחבי העולם. שתי העמים שונות בתרבות זו מזו, אך טבעי לראות כיצד ביטחון הוא מחשבה טבעית לאנושות. הצורך להרגיש בטוח הוא תופעה עולמית המתבטאת בדרכים שונות מאוד. בארה”ב תאגידים וחברות עומדים בראש פיתוח פתרונות אבטחה, ואילו בסין הממשלה עצמה מבקשת למנף טכנולוגיה זו כדי לנהל טוב יותר את התהליכים הפנימיים שלהם..

תמונות מוצגות באמצעות פקסלים.