ההכרה הגוברת של ביטקוין ממוסדות פיננסיים

הידיעה, יחד עם כל הבהלה סביב פיצול מזומני ​​הביטקוין, עשויים להאפיל על כמה מההתפתחויות החיוביות יותר שלביטקוין היה סיכוי לעבור בשבועות האחרונים. יש מגמה הולכת וגוברת של אימוץ והכרה שמקבל הביטקוין מאנשים ברמה גבוהה, כמו גם ממוסדות בעסקים ובפיננסים.

כלכלת הקריפטוגרפים קיבלה לאחרונה הרבה משוב חיובי מצד אנליסטים בעלי שם עולמי ומנהיגים מובילים בחברות פיננסיות. לפני כשנה הצהיר כריס ברניסק, האנליסט של מנהל הקרנות הציבוריות הראשון שהשקיע בביטקוין (ARK Invest), כי הביטקוין משמש משקיעים בשוק ההון כ- גדר במקרה של תרחישים ‘אסון’ במקרה הגרוע ביותר מתעורר לחיים. ברניסק הזכיר את המתאם ההפוך של הביטקוין לאירועים בעולם האמיתי המשקיעים יעדיפו שהשוק יימנע אם הם יבואו לידי מימוש..

הרעיון של ביטקוין המשמש את המוסדות הגדולים כמטבע מילואים וכאלטרנטיבה מודרנית לזהב נראה שמתקרב למציאות כעת, כאשר המשקיעים הגדולים מגלים עניין רב יותר בקריפטו. רק בחודש הקודם היו לנו כמה ניתוחים שהזכירו את הרעיון שלביטקוין יש פוטנציאל חזק כמטבע רזרבה וזה מתפקד כגידור. בעיקר, פרנסיסקו בלאן של מריל לינץ ‘ אמר שכדי שהביטקוין ימשיך לעלות, “מכשול מכריע ” השימוש בו כבטוחה על ידי מוסדות מרכזיים יהיה עליו להתגבר עליו.

ואז היה גם רוני מואס, מייסד מחקר עמדה. הוא הזכיר את נקודות החוזק של הביטקוין והיה שורי בסך הכל לגבי עתידו. הוא המשיך וקבע כי לביטקוין יש פוטנציאל לקחת חלק משווי השוק של הזהב מכיוון שמשקיעים רבים יותר רואים את פוטנציאל הצמיחה של הביטקוין. שני הדיווחים לעיל תואמים את האיתות הקודם של אנליסט טום לי בוול סטריט, שאמר שהוא יכול לראות ביטקוין זהב ‘קניבליזציה’.

הכרה זו מסמנת נוף משתנה במה שהיה בעבר קשה להתגבר על מחסום הכניסה לביטקוין ולקריפטו בכלל. הדעה הקדומה שחווה בשלביה הראשונים מאנליסטים בשוק בשנים האחרונות הייתה בוטה להפליא ולא נתנה לו הזדמנות רבה להציג את פוטנציאל החדשנות שלו. עכשיו, עם מחיר מתגבר ללא הרף מתחילת השנה והעניין בביטקוין גדל ממשקיעים, מוסדות רבים ודמויות הגיעו לשקול מחדש.

גם לא חסרות הכרה מצד הרשויות. עם יותר מ לפי הדיווחים, 1.2 מיליארד דולר הושקעו בהצעות מטבע ראשוניות, יהיה קשה לרשויות להתעלם ממגמה כזו. ה- SEC פרסמה לאחרונה הנחיה לאחר שסיימה חקירה על פרויקט ה- DAO בשנה שעברה. דוח זה היה מאופיין כ’נשימה של אוויר צח ‘על ידי יוצר הפסגה האסימית.

במסגרתו הובהר כי בהתאם לנסיבות, הצעות בסגנון ICO יכולות להיחשב כניירות ערך. כאשר ה- SEC גם מכיר בכך שה- ICO כאן כדי להישאר: “דוח זה חוזר על עקרונות יסוד אלה בחוקי ניירות הערך הפדרליים בארה”ב ומתאר את תחולתם לפרדיגמה חדשה – ארגונים וירטואליים או גופי גיוס הון המשתמשים בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת או בלוקצ’יין כדי להקל על גיוס הון ו / או השקעה וההצעה והמכירה הקשורים אליהם. ניירות ערך. אוטומציה של פונקציות מסוימות באמצעות טכנולוגיה זו, “חוזים חכמים”, או קוד מחשב, אינה מסירה התנהלות מתחומי חוקי ניירות הערך הפדרליים בארה”ב. “

חברות פרטיות וסטארטאפים ככל הנראה קיבלו רוח של הנוף המשתנה באופן שבו הרשויות מתחילות לתפוס ביטקוין בצורה חיובית יותר בזמן שהוא זוכה להכרה רבה יותר. מאז תחילת יולי, כמה חברות הודיעו על תוכניות להוציא מוצרים ושירותים על בסיס אמצעים מסורתיים ומוסדרים, ואולי יתאימו למשקיעים ‘אולדסקול’..

לראשונה בעולם הודיעה חברת DigitalX האוסטרלית כי היא מעוניינת לגייס כספים על ידי המרת השקעות בביטקוין למניות: “עם תהליך בדיקת הנאותות שלנו מרוצה, אנו מצפים להשלים את העסקה בסך 4.35 מיליון דולר בביטקוין, הראשון בעולם למניין רשום חברה ציבורית “, אמר מנכ”ל בלוקצ’יין גלובל לקוינדסק לאחר שהשלים את החלטתם להציע ביטקוין להמרה בהלוואות לסטארט-אפ DigitalX. DigitalX הייתה גם החברה הראשונה שקשורה לביטקוין שנרשמה בבורסה האוסטרלית.

לחדשנות יש גם את הראשונים עם הביטקוין בשתי דוגמאות עדכניות מאוד. לפני כמה ימים, LedgerX, שמתאר את עצמו כ- פלטפורמת מסחר וסליקה מוסדית, הפכה לבורסת האופציות הביטקוין המפוקחת הראשונה. CFTC אישרה את LedgerX לספק שירותי סליקה להחלפות ואפשרויותיהן עשויות להתפרסם בסתיו הקרוב.

בלומברג העלה השערה כי התפתחות זו יכולה “לגעת במחזור טוב”. לאימוץ ביטקוין. נראה כי הדבר סולל את הדרך להתפתחויות חיוביות נוספות בתחום, ובעקבותיו נמסר כי CBOE Holdings מכריזה על הסכם עם מזל תאומים, המרת המטבע הדיגיטלי של האחים וינקלבוס במטרה להשיק חוזים עתידיים בביטקוין..