מעבר לביטקוין: כיצד מאפיינים תכונות טכניות אימוץ אלטקוין

הצעדה האמיצה של Cryptocurrency לעבר אימוץ המיינסטרים בעיצומה, ויעידו על כך שווי שוק מרקיעים שחקים, ורוויון תקשורתי. עכשיו ברור לכולם מלבד הכי הרבה עקשן מהמבקרים שלמטבע קריפטוגרפי יש מקום קבוע בכלכלה העולמית, ולכן המירוץ עכשיו לקבוע אילו פלטפורמות יופיעו כפופולריות ביותר. למרות שהביטקוין מקבל את מירב תשומת הלב, גם האלטקוינים מתקדמים קדימה. יותר ויותר משקיעי קריפטו נותנים עדיפות לאיכויות טכניות כאשר הם בוחרים אילו מטבעות לקנות. אותם קריפטוסים שנתפסים כשימושיים ביותר, או יעילים ביותר, הופכים במהירות לשחקנים מרכזיים במרחב הקריפטו.

נכון לעכשיו, הקריפטו מאומץ בעיקר כחנות ערך ולא כמטבע בפועל שיש לבזבז. עם זאת, אימוץ המיינסטרים יכלול העברות המוניות, וקריפטות מוצלחות יצטרכו לעבד אלפי עסקאות בשנייה. מרבית הפלטפורמות, כולל ביטקוין, אינן יכולות לטפל כרגע ברמת תנועה זו. אך כמה מהם יכולים, והמשקיעים שמים לב. הבולט מבין הקריפטוסים הללו הוא יוטה, אשר בשל הארכיטקטורה הייחודית שלו ניתן להרחבה (בתיאוריה) לאין ערוך. ניתן להעביר את יוטה גם ללא דמי רשת. למרות היותו זמין בקומץ חילופי חילופי ערך, יוטה זינק בשבועות האחרונים ועבר מ -1.43 דולר ב -1 בדצמבר למעל 5.00 דולר היום. יוטה היא כעת הקריפטו השישי החשוב ביותר לפי שווי שוק, עם שווי כולל של מעל 14 מיליארד דולר.

מחיר יוטה 1-20 בדצמברמחיר יוטה 1-20 בדצמבר

Vertcoin הוא עוד קריפטו שנהנה מצמיחת ערך משמעותית בשל יתרונות טכניים. Vertcoin דומה מאוד לביטקוין, עם יוצא מן הכלל הבולט הוא התנגדות לכריית ASIC. איכות זו הופכת אותו למושך יותר עבור כורים בקנה מידה קטן ומתחיל. עם זאת, היתרון המשמעותי ביותר שלה הוא הכללתה בתוכניות להחלפות אטומיות עם ליטקוין וככל הנראה, ביטקוין. התפתחות זו, שנבדקת כעת, תאפשר עסקאות כמעט מיידיות ברחבי רשתות חסימות. לפיכך, ברגע שהוא פעיל, Vertcoin יהווה תחליף בר-קיימא לכל עסקת BTC או LTC. עובדה זו דחפה את ורטקוין מ -1.00 דולר ב -1 באוקטובר ל -9.00 דולר ב -20 בדצמבר.

מחיר ורטקוין 1 באוקטובר - 20 בדצמברמחיר ורטקוין 1 באוקטובר – 20 בדצמבר

בין הקריפטוסים המהותיים ביותר שניתן להעלות על ידי היתרונות הטכניים הנתפסים היא Verge, הדומה למונרו בכך שההתמקדות שלה היא באנונימיות. Verge טוענת לזמינות עסקאות מהירות יותר ולהרחבה גבוהה יותר, ואושרה לאחרונה על ידי ג’ון מקאפי. התוצאה הייתה עלייה מדהימה של 1,200 אחוז בערך במהלך דצמבר, והגיעה כיום לשיעור של .065 דולר גבוה.

מחיר סף 1-20 בדצמברמחיר סף 1-20 בדצמבר

קריפטוסים רבים אחרים חווים צמיחה דומה בהתבסס על התפיסה שהם מתאימים יותר לשימוש המוני. EOS ו Cardano, למשל, נתפסים בעיני רבים כמעולים על Ethereum, וזינקו בשווי השוק. דאש נהנה מרווחים גדולים בהתבסס על טענתה ארוכת השנים שהיא שימושית יותר מביטקוין, ורייבלוק יצא מאפלולית יחסית מכיוון שכמו יוטה, ניתן להשתמש בו ללא עמלות..

מפתחי ביטקוין ביקשו כמובן לשדרג את הפלטפורמה כדי להתחרות באלטקוינים. שדרוג הרשת מהווה למעשה מקור לוויכוח גדול בין כורים ומפתחים כבר למעלה משנתיים. SegWit ורשת הברקים הקרובה מבטיחים להפוך את הביטקוין לתחרותי יותר, אך נותר לראות אם ההתקדמות הזו תאפשר לביטקוין להישאר מטבע הקריפטו הדגל לטווח הארוך. גם עם שדרוגים אלה, תומכי הקריפטו מסכימים באופן אוניברסלי שהנכס הגדול ביותר של ביטקוין הוא הכרה בשמו, והעובדה שהוא נותר השער העיקרי לרכישת מטבעות-מטבע עם פיאט. ככל שיותר קריפטו נודעים בדרך כלל, ויותר בורסות פיאט מאמצות אפשרויות של altcoin, זה די סביר להניח כי הביטקוין יירד בחשיבותו..

העובדה כי אלטקוינים מעוצבים יותר צוברים נתח שוק היא ביטוי לעובדה שמהפכת הבלוקצ’יין שמתנהלת אינה מוגבלת לאימוץ הביטקוין. במקום זאת, מדובר בתנועה שמבטיחה לשפר באופן קיצוני היבטים רבים של כלכלה, לוגיסטיקה וניהול עולמיים. מעולם לא נועד ביטקוין להיות המטבע הקריפטוגרפי היחיד, אלא זו הייתה הוכחה לקונספט, שנועדה להפגין טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. במובן הזה זו הייתה הצלחה אדירה. תחרות אלטקוינים עם תכונות משופרות היא התקדמות טבעית של המשימה של ביטקוין. למעשה, מהפכת הבלוקצ’יין תהיה כישלון בלעדיהן. 

משקיעי הקריפטו בהחלט חכמים לשקול את התכונות המתקדמות של אלטקוינים רבים, אך עדיין ישנן התפתחויות משמעותיות שישפיעו על כל הקריפטות. נותר לראות כיצד cryptocurrency יתאזן בסופו של דבר מול פיאט בקנה מידה עולמי. יש גם הרבה יותר פיתוחים טכניים שטרם פורסמו. לפיכך, למרות שבטוח שהנכסים הדיגיטליים יהיו בבעלות נפוצה במהלך החודשים והשנים הקרובים, אילו פלטפורמות ספציפיות ימצאו שהשימוש הנפוץ הוא עדיין עניין של ספקולציות.

תמונת תכונה באמצעות ביגסטוק. תרשימים באמצעות Coinmarketcap.