פרוטוקול הרפובליקה אמור להכניס את הבריכה החשוכה המבוזרת הראשונה

בקרוב יוכלו סוחרי מטבעות קריפטו לסחור באסימונים של ביטקוין, את’ר ו- ERC20 מבלי לחשוף את זהותם. פרטי העסקה יישמרו גם הם פרטיים, ויגנו על השוק מההשפעה של עסקאות מסיביות אשר באופן מסורתי השפיעו על המחיר עקב בהלה..

פרוטוקול הרפובליקה הוא הסטארט-אפ שהופך את כל זה למציאות באמצעות חילופי המאגר האפל שלהם למסחר בין-שרתי בביטקוין ונכסים מבוססי את’ריום. הסטארט-אפ גייס 34 מיליון דולר באמצעות ה- ICO שלו שהסתיים בתחילת החודש. במהלך ה- ICO עלו על קרנות גידור קריפטו אסטרטגיות רבות, אינדיקטור לאמון ביכולתו של הסטארטאפ להיות המובילה בשוק בפלח השוק ההולך ומתרחב הזה. בין המשקיעים היו Polychain Capital, Zero Knowledge ו- Signal Ventures.

בריכות כהות קיימות זמן רב ואחראיות על 30% מכלל העסקאות בשוק המניות. בנקים גדולים רבים כמו JPMorgan וגולדמן זאקס מחזיקים בבריכות חשוכות, אך פרוטוקול פרוטוקול יהיה הבריכה החשוכה המבוזרת הראשונה ומבוססת הבלוקצ’יין. זה יבטל את הצורך במתווך מהימן ובמקום זאת יסתמך על פלטפורמת הבלוקצ’יין כדי לספק מאגר כהה מאובטח, פרטי וניתן להרחבה, שיהיה ביכולתו לבצע עסקאות בשווי מיליארדים מדי יום ללא צורך בהתערבות אנושית כלשהי..

אז איך בדיוק עובד פרוטוקול הרפובליקה?

האנונימיות הכוללת מתאפשרת באמצעות רשת צמתים מבוזרת התואמת את ההזמנות מבלי להסיק עליהן שום הסקה. ראשית, ההזמנות מחולקות לשברים המופצים באופן אקראי דרך הרשת. כדי להבטיח שלא ניתן יהיה לשחזר את ההזמנות ולחשוף כל פרט, הפלטפורמה נשענת על חוזה מיוחד של חברת Ethereum המכונה רשם. החוזה לא מאפשר לשחזר את השברים על ידי ארגון הצמתים לטופולוגיית רשת המונעת מהם זיהוי תכונות שבר בודדות..

כדי להתאים שתי הזמנות, צמתים המכילים שני שברי הזמנה שונים מבצעים חישוב מבוזר כדי לקבוע אם ההזמנות תואמות. שברי ההזמנה המעורבים אינם חשופים, מה שמבטיח פרטיות מוחלטת ואנונימיות של הסוחרים. עם זאת, יש לאמת את העסקה, והדבר נעשה באמצעות אפס הוכחת ידע אפס דומה לזה שב ZCash. תהליך זה מסוגל לאמת ולאמת עסקה מבלי לחשוף מידע על הסוחר או על אופי העסקה. תהליך הוכחת אפס הידע המשמש בפרוטוקול Republic מבוצע גם על ידי חוזה חכם של Ethereum, המכונה “שופט”. לאחר התאמת ההזמנות, החלפת אטומים יוזמת על ידי רשת עמית לעמית, ה- רשת נחיל הרפובליקה.

צמתים הם לב הפלטפורמה של פרוטוקול הרפובליקה. תהליך ההתאמה של שברי הזמנות הוא תחרותי וצמתים מירוצים זה את זה כדי לבצע את ההתאמה על מנת לקבל את הפרס הנלווה. לאחר ביצוע התאמה, ההזמנות המשויכות מוסרות מהמאגר בכדי להבטיח שהן אינן מעורבות שוב בתהליך והסוחרים יקבלו הודעה על כך. אם פג תוקף של הזמנה, עד לחלוף הזמן שהוכתב או שנזכר ידנית על ידי הסוחר, יוחזר התגמול המשויך.

האסימון המקורי לפרוטוקול הרפובליקה הוא REN. אסימון זה משמש כתמריץ על ידי סוחרים לצמתים, כאשר הצמתים משתתפים בהתאמת הזמנות מוצלחת מחלקים את התגמול באופן שווה. העמלה ששולמה אינה סטנדרטית וסוחר יכול לשלם כמה שהוא רוצה. עם זאת, הצמתים תמיד מעדיפים סוחרים שמשלמים תגמולים גבוהים יותר. סוחרים חייבים גם לשלם עמלה ראשונית (הנקראת אג”ח) לרשם. עמלה זו מוחזרת לסוחר כאשר הוא עוזב את הרשת. סוחר עומד לאבד את אגרות החוב שלו אם הוא משתתף בפרקטיקה מטעה כלשהי ברשת.

סוחרים יכולים להתממשק עם פרוטוקול הרפובליקה דרך Terminal Terminal, יישום מבוזר מבוסס אינטרנט. DApp זה מספק לסוחרים את היכולת בזמן אמת לבצע, לתקן או לבטל את ההזמנות שלהם. הם יכולים גם לעקוב אחר ההזמנות שלהם כדי לדעת מתי מתבצעת התאמה ולגשת להיסטוריה של כל ההזמנות שלהם.

ראוי להזכיר כי פרוטוקול הרפובליקה עדיין נמצא בשלב פיתוח מוקדם והוא צפוי להתחיל בפעילות מלאה רק ברבעון השני של השנה. לפיכך מאמר זה דן רק במושג הבריכה. כמה טוב שהכל עובד יחד נראה ברגע שהרשת, או גרסה מוקדמת שלה, תהיה זמינה לקהל הרחב.

תמונת תכונה באמצעות RepublicProtocol.