האם על בנק המילואים של אוסטרליה להנפיק מטבע דיגיטלי?

במהלך פורום אוסטרלי כלכלני עסקים באוסטרליה, ראש מחלקת מדיניות התשלומים של בנק מילואים של אוסטרליה, לטוני ריצ’רדס, היה הרבה מה לשתף במטבעות קריפטוגרפיים והפצה טכנולוגיית ספר חשבונות בראייה של בנק הרזרב. עניין מיוחד היה האם הבנק עשוי לשקול להנפיק גרסה דיגיטלית של הדולר האוסטרלי. לדברי ריצ’רדס, ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים היו מרשימים וראויים להערצה, אך פגמים בעיצובם יחד עם שימוש מוגבל באוסטרליה הפכו אותם למיותרים ולכן לא היה צורך בבנק להנפיק גרסה דיגיטלית חדשה של הדולר האוסטרלי..

גישת הבנק למטבעות מטבעות

אוסטרליה יכולה להתגאות בכך שיש כמה מהאנשים החושבים קדימה ביותר, הם מסתגלים בקלות לטכנולוגיה חדשה ומקדימים את המגמות בעולם. ביחס לביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים, ממשלת אוסטרליה שמרה על יחס גלוי לרכישה ושימוש בנכסים הדיגיטליים. למרות שאימוץ המטבעות הקריפטוגרפיים היה איטי במדינה, הוא התקדם. כמו שציין ריצ’רדס בנאומו תוך שימוש בניסיון חייו שלו, תוכלו לקנות כוס קפה באמצעות ביטקוין בכמה בתי קפה. עם זאת, בנק המילואים באמצעות מחקר ובעקבות מגמת הביטקוין בחמש השנים האחרונות אינו רואה צורך בהנפקת הגרסה הדיגיטלית שלהם ל- AUD. אף על פי שמטבעות קריפטוגרפיים נותרו מרשימים במידה רבה, המגמה שקבעה והשימוש המוגבל הנוכחי שלה באוסטרליה מראה שאין צורך בכך, או אכן דומה לה..

אחת הסיבות העיקריות לכך שביטקוין מיותר על פי ריצ’רדס היא מכיוון שביטקוין אומץ במידה רבה במדינות או על ידי אנשים שלא סומכים על המטבע המרכזי שלהם, בעיה שאוסטרליה לא מתמודדת איתה..

“חלקם טוענים כי ההקלות הכמותיות שביצעו הבנקים המרכזיים הגדולים בעקבות המשבר הפיננסי העולמי הטילו איכשהו את הערכם של המטבעות הלאומיים המסורתיים. כמובן, אני לא צריך לציין בפני הקהל הזה שכמעט 10 שנים אחרי ההקלות הכמותיות האלה, האינפלציה בכלכלות הגדולות נותרה מאופקת למדי. “

ריצ’רדס המשיך ואמר כי הדולר האוסטרלי מתגאה בלמעלה מ- 25 שנות יציבות ואינפלציה נמוכה מה שהופך את הצורך במטבע חלופי לנמוך..

נוסף על נושא האימוץ הייתה השאלה האם מטבעות קריפטוגרפיים הם כסף. כאן השווה פקיד ה- RBA מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות תכונות המפתח של כסף. כלומר, זה צריך לייצג מאגר ערך, אמצעי חליפין ויחידת חשבון. כחנות ערך, מטבעות קריפטוגרפיים הוכיחו את עצמם כתנודתיות מדי. אירועים שהופעלו על ידי תקנות ממשלתיות, פריצות חליפין וכן הלאה, ראו כי מטבעות קריפטוגרפיים רבים צונחים ומאבדים מיליארדים בתוך שעות או ימים. כיחידת חליפין, הכל היה תלוי בביצועים שלה, כאשר המטבעות הקריפטוגרפיים היו טובים, מוסדות וחברות רבות היו מקבלים אותם כמדיניות חליפין, אך עם ירידת המחירים האחרונה, חברות רבות חוזרות על החלטתן לקבל מטבעות קריפטוגרפיים כ- אמצעי תשלום.

התכונה השלישית ראתה את ריצ’רדס מדגיש כיצד לאחר שנים של אימוץ, עדיין ישנם מעט מאוד עסקים המקבלים ביטקוין ותשלומי מטבעות אחרים.

“אפילו כנסי ביטקוין לא מפרסמים את המחירים שלהם בביטקוין. ואכן, מארגני ועידת קריפטוגרפים אמריקאית בולטת התנצלו לאחרונה כי אינם יכולים לקבל ביטקוין כתשלום עבור דמי נוכחות. “

הוא המשיך והוסיף כי;

“רבים מהחסרונות הללו של מטבעות קריפטוגרפיים נובעים מהתכנון שלהם סביב פנקסים מבוזרים חסרי אמון ושיטת אימות הוכחת העבודה היקרה הנדרשת בהעדר גוף מרכזי מהימן. לעומת זאת, במצבים שבהם יש גופים מרכזיים מהימנים במערכות תשלום מתפקדות היטב, ייתכן שיהיה צורך מועט במטבעות קריפטוגרפיים. “

לסיום נאומו, אמר כי בנק הרזרב של אוסטרליה עוקב מאוד אחר ההתפתחויות בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים, ולמרות שהם נותרים פתוחים לרעיון לשלב כמה היבטים בשוק בבנק המרכזי או אכן להנפיק מטבע מטבע משלהם, זה זה לא משהו שהם עובדים עליו או רואים שהוא חשוב או הכרחי בזמן הקרוב.

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.