אדווה ממשיכה לגדול, אבל האתגרים שוכבים לפני כן

בחודשים האחרונים נרשמה עלייה ניכרת באימוץ האלטקוין ושווי השוק, ונכון לאחר כך התגלה ריפל כמתמודד מוצק להגמוניה של ביטקוין במרחב הקריפטו. בהובלת צוות מומחים מרחבי העסקים והטכנולוגיה, היא ראתה צמיחה חסרת תקדים בקרב מטבעות קריפטוגרפיים. מכיוון שטכנולוגיית הקריפטו והבלוקצ’יין הופכת במהירות למיינסטרים, סביר להניח כי אדווה מצליחה להפוך לשם דבר. עם זאת, עדיין נותרו שאלות באיזו מידה אדווה יכולה להשיג מטרה זו.

במהלך שנה שראתה ערכי אלטקוין רבים עולים לרמות סטרטוספריות, ריפל הייתה המנצחת הברורה בשנת 2017. בין ינואר לדצמבר היא זכתה בשווי שלושים ושבעה אלף אחוזים בערך פיאט, הגבוה ביותר מבין כל הקריפטו עד כה. באותה מידה שווה, צוות ריפל יצר שותפויות עם עשרות בנקים ברחבי העולם, המעבירים יחד טריליוני דולרים בנכסים בשנה. עם כניסתו לינואר, מדיה המיינסטרים סיקרה את ריפל כמעט כמו ביטקוין, ורבים האמינו כי בקרוב יהפוך להיות מטבע הדגל החדש של הדגל..

מעמדו הייחודי של ריפל במרחב הקריפטו, והטכנולוגיה המעוצבת שלו, שימשו כנכס וגם חסרון. בעיני הלא-יזמים, נראה שאדווה היא עוד מטבע מטבעות קריפטוגרפי, אך היא שונה בהרבה. בעיקר, היא נשלטת על ידי תאגיד פרטי, Ripple Labs, המחזיק את עיקר מטבע ה- XRP. ככזה, צוות Ripple הצליח למדי ליצור קשרים עם מוסדות פיננסיים כל כך מכריעים להצלחתו. העובדה שחברה פרטית שולטת במטבע משכה את זעמם של טהרני קריפטו רבים הטוענים כי היא שומרת על ריכוז המטבע ומתחת לאגודל של ישות למטרות רווח..

בעיני צוות האדווה, שמירה על טבע כמעט מרכזי זה היא מכרעת לעתידו. זה בהחלט האינטרס שלהם לשמור על ערך ה- XRP גבוה, ולפיכך קיימת סכנה מועטה של ​​מטבע לתמרן לרעת מחזיקיו. למעשה, קוד ה- Ripple הוא קוד פתוח וכמו ביטקוין, לא ניתן לשנות את מספר ה- XRP. מה שבטוח, רבים מבעלי Ripple מרגישים בנוח עם העובדה ש- Ripple Labs ימנעו את המחלוקת והמאבקים הפנימיים שפקדו פלטפורמות אחרות..

ראוי גם לציין כי מעבדות Ripple מעולם לא דגלו בשימוש ב- XRP כקריפטוגרפיה נפוצה. במקום זאת, היא מתכננת כי הפלטפורמה תשמש רשת תשלומים עבור בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים. בהקשר זה, אין ספק ש- Ripple עובד טוב מאוד. רוב המומחים מסכימים כי הפרוטוקול המהיר במיוחד שלו עדיף בהרבה על מערכות הבנקאות הריכוזיות הנוכחיות, כמו רשת סוויפט. זו ללא ספק דוגמה מושלמת לפוטנציאל המהפכני של בלוקצ’יין. עם זאת, הצוות של ריפל מתכוון שהוא ישלים, במקום להחליף, מטבעות פיאט מרכזיים. למעשה, מנכ”ל Ripple Labs, בראד גארלינגהאוס, הצהיר כי הוא אינו מצפה ש- Cryptocurrency יחליף את הפיאט בקרוב.

בהתקדמות, אדווה ללא ספק במצב חזק מאוד, אך עדיין נותרו מכשולים. לדוגמא, בנקים יכולים לאמץ כל מספר של קריפטוסים מתחרים למטרותיהם. למעשה, לאחר הטמעתה, רשת הברקים תהפוך את הביטקוין למהיר ויעיל, אם לא יותר מכך, אדווה. יתכן גם שממשלות יבקשו להסדיר כיצד בנקים מבצעים עסקאות בלוקצ’יין, מה שעלול להפריע בקלות למטרת ריפל להפוך לפלטפורמה הסטנדרטית. למעשה, מהפכת הקריפטו מאוד מהווה אתגר פוטנציאלי לתכנית העסקית של ריפל, מכיוון שמאוד ניתן להחליף את פיאט בשלב כלשהו..

ראוי גם לציין כי שווי השוק הפיאטי של ריפל ירד משמעותית מאז השיא שלו באמצע דצמבר, וכמו כל קריפטו אחר, התנודתיות הייתה הנורמה. למעשה, פעמיים בשנה שעברה עלה מחירו של ריפל במהירות, רק כדי לרדת לאחור, והותיר משקיעים רבים עם הפסדים כבדים. עם זאת, בניגוד לפלטפורמות רבות אחרות, ל- Ripple יש רקורד מבוסס של הצלחה מעבר למחיר התרשים שלה, והיא צפויה לצמיחה הרבה מעבר לשנת 2018..

עכשיו אפשר לשקול את אדווה בנקודת מפנה במרחב הבלוקצ’יין. הוא נמצא על סף פריצה למיינסטרים, וכך יהיה עליו להוכיח את תועלתו כמוצר ייחודי בתחום הפיננסי. הצלחה רחוקה מלהיות מובטחת, אך אין ספק שהיא במצב חזק מאוד. כך, במובן מסוים, אולי רואים את ריפל בצורה הטובה ביותר כיותר מטבע קריפטוגרפי בלבד, אך כדוגמה לכך שבלוקצ’יין ישנה בקרוב את אופן הפעולה של העולם.

תמונה: Bigstockphoto.com