טכנולוגיית Blockchain יוצאת לדייטים מקוונים

** הערה: טשטוש קל, הטוב ביותר במידות קטנות יותר

הייתה תקופה שכדי לפגוש מישהו חדש, היה צריך ללכת לבר המקומי ולהכות במישהו או לבקש מחבר שיחבר אותו. רובנו בקושי זוכרים את הימים ההם מכיוון שבזכות האינטרנט, פגישה עם מישהו נמצאת במרחק של קליק אחד בלבד. בין אם אתם רק מחפשים חבר לשוחח על כמה האלבום החדש של ביונסה מדהים ומשתולל על הכלכלה ובין אם אתם מחפשים מישהו שיעורר איתו קשר רומנטי, האינטרנט סיקר אתכם.

במהלך השנים המעצבות, הודעות דוא”ל וחדרי צ’אט באינטרנט היו הדרכים הקלות ביותר עבור אנשים להיפגש באופן מקוון. ואז הגיעו המדיה החברתית ופייסבוק, טוויטר ואינסטגרם השתלטו. היכרויות מקוונות הפכו כעת לתעשייה בפני עצמה וההערכה שלה היא 3 מיליארד דולר. עם זאת, פלטפורמת ההיכרויות המקוונת הפכה גם לשופעת סוטים ונשים ונשים שנמצאים לנצל את הפגיעים. רבים נפלו טרף ל”דיג חתול “, מצב בו מגלים, בדרך כלל מאוחר מדי, שהאדם שאיתו חשבו שהם מדברים איתו דרך האינטרנט הוא פשוט שקר וזה היה מישהו אחר לגמרי..

טכנולוגיית הבלוקצ’יין עשויה לשנות בקרוב את כל זה על ידי החזרת שקיפות וכנות לתעשיית ההיכרויות המקוונת.

היקי הוא אחד הסטארט-אפים של בלוקצ’יין שאמור להביא לשינוי זה. היקי מבקש להכניס אמון בתעשייה באמצעות חוסר המשתנות של הבלוקצ’יין כדי להשיג זאת. על פי מחקרים, למעלה מ -50% מכל האנשים שהשתמשו בפלטפורמות היכרויות מקוונות שיקרו לאנשים שפגשו ברשת. חוסר האמון הפך את היכרויות ברשת לא רק למספקות אלא גם למסוכנות. היקי תחייב משתמשים חדשים בתהליך אימות קפדני כדי להבטיח שכל משתמש הוא מי שהם טוענים שהוא. תהליך האימות יכלול אימות של קולם וסריקת פנים. מנגנון ההיכרויות האוטונומיות המבוזרות (DAD) הנמצא בשימוש יתגמל את המשתמשים באסימני HKY על התנהגות טובה ויעניש אותם על התנהגות רעה, ובסופו של דבר ייעל את הפלטפורמה ויהפוך אותה לתורמת לכולם..

לונה היא פיתרון נוסף המבוסס על בלוקצ’יין לבעיות הנפוצות בתעשיית ההיכרויות המקוונת. זו פלטפורמת היכרויות תמריצים המנצלת את היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי להפוך את תהליך יצירת השידוך לחלק ומדויק. לונה משתמשת באלגוריתם המשתפר באופן פעיל לצורך ביצוע התאמות הגורם למשוב ממשתמשיה לשיפור חוויות עתידיות. ברגע שמשתמש משתווה ומסכים לפגוש משתמש אחר, הוא / היא יגיע לאסימני הימור ואם הם לא מופיעים או מתברר שסיפקו מידע כוזב, הם יוכלו לאבד את ההפקדה האסימונית שלהם. לאחר שהמשתתפים נפגשים במצב לא מקוון, הם יכולים לתת משוב ולהציע שיפורים אשר נלקחים בחשבון על ידי אלגוריתמי ה- AI הנמצאים בשימוש. האסימונים משמשים להיפטר מהפלטפורמה מספאם ולהגדלת הסיכויים לקבל תשובות מהמשתמשים. אסימוני הכוכבים, המטבע המקורי של לונה, מוענקים למשתמשים שקוראים ומגיבים להודעות במועד. בהודעות בפעם הראשונה יכולות להיות מצורפים אסימונים של כוכב המעודדים את הנמען לפתוח אותם לאחר מכן הם מועברים לחשבונותיהם. זה הופך את הפלטפורמה לאינטראקטיבית מאוד מכיוון שלא רק פוגשים אנשים חדשים אלא זוכים להרוויח אסימונים בהם הם יכולים לסחור במטבעות פיאט בבורסות..

Viola.AI הוא סטארט-אפ נוסף להיכרויות בלוקצ’יין. היא מבקשת להעסיק בינה מלאכותית ולמידת מכונה המופעלת על ידי טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי להגביר את השקיפות בדייטים מקוונים. היא משתמשת במערכת אימות זיהוי אמיתי כאשר כל תמונה משתמש נבדקת מול סריקות הפנים וחשבונות המדיה החברתית שלהם כדי לאמת זהות. לאחר אישור המידע, הוא נשמר בספר ספרים מבוזר. אופי האי-משתנות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין מונע מפני כל גניבת זהות, מגן מפני התעסקות בנתונים ועומד בבסיס התשתית של אלגוריתמי הבינה המלאכותית של ויולה.איי. משתמשים מתמרצים עבור הערך שהם תורמים, כגון ייעוץ למערכת יחסים בכך שהם מתוגמלים עם ויולה אסימונים, המטבע המקורי שלהם. Viola.AI הלכה צעד קדימה ובאמצעות שימוש בחוזים חכמים, משתמשים יכולים לרכוש תוכן, סחורות ושירותים בפלטפורמה.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין עדיין מתפתחת ועם כל יום חדש השימושים בה הופכים לגדולים וטובים יותר. עולם ההיכרויות ימשיך להפיק תועלת מהשימוש שלו בספר החשבונות המבוזר כאשר יותר סטארטאפים פונים אליו כדי לפתור חלק מהבעיות העומדות בפני תעשייה הולכת וגדלה זו.

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.