מסגרת הרגולציה של שוויץ למטבעות קריפטוגרפיים

ב סיכום שפורסמה ב -14 בדצמבר על ידי מזכירות המדינה למימון בינלאומי בשוויץ, המסקנות השונות שהושגו בישיבת הרגולציה בה נדונה המסגרת המשפטית של בלוקצ’יין ו- DLT בענף הפיננסים ב -7 בדצמבר. מסמכים מה- פְּגִישָׁה עצמה חולקה גם עם הציבור.

הממצאים החשובים ביותר הם ששוויץ לא רואה צורך כמעט או בהתאמה משפטית בכדי להתאים את טכנולוגיית הבלוקצ’יין ולהישאר ניטרלית כלפי הטכנולוגיה. עם זאת, יבוצעו כמה התאמות, והנושאים ייבדקו עוד יותר. שוויץ נוקטת גישה אחראית ביותר לאימוץ בלוקצ’יין.

ההתאמות שיבוצעו בכל הנוגע לחוק הפיננסי משפיעות על ספקי ארנקי האפוטרופוס ועל כל חברה שיש בה השתתפות פעילה בניהול נכסים, בכך שהם הופכים את הארגונים לאחראים על הליך AML תקין..

בורסות מבוזרות לחלוטין וספקי ארנקים לא אפוטרופוס פטורים מכל סוג של דרישות AML, מכיוון שהם נחשבים כלא משתתפים בהפעלתם הכלכלית של יחידים. במקום זאת, הם נחשבים כמאפשרים מענה להיצע ולביקוש, וכספקי תוכנה בהתאמה.

ככאלה, הם אינם נחשבים כמתווך פיננסי, מה שאומר שזה לא הגיוני שגופי הרגולציה השוויצרים יטילו יישום של תהליכי AML, כאשר לחברות אין יכולת לשלוט בהתנהגות הלקוח..

צעדים עתידיים

על מנת לקבל הבנה טובה יותר, CryptoNews פנה לפרנק ווטשטיין, ראש מנהל התקשורת במזכירות המדינה למימון בינלאומי (SIF), להגיב על ההתפתחויות הללו. מר וטשטיין אישר את המידע שהוצג במסמכים ובדוח. הוא חיזק את הצורך בהתייעצות והוסיף כי מסגרת החוק הנוכחית לא צפויה להשתנות הרבה. על פי העקרונות הנייטרליים טכנולוגית, החוק השוויצרי יכול להבין ולקבל טכנולוגיית בלוקצ’יין ונכסים דיגיטליים.

עם זאת, הוא מוסיף כי “לאחר תקופת הייעוץ ברבעון הראשון של 2019, בהתאם לתוצאות הדו”ח, הפרלמנט צריך לטפל בהצעות החוק. שם תתקבל ההחלטה הסופית לכלול את השינויים הללו. ” שאלנו כיצד נראה התרחיש האידיאלי שאליו אמר: “בעקבות התייעצות ודיון של הפרלמנט, התיקונים הראשונים למסגרת החוק השוויצרית עלולים להיכנס לתוקף כבר במהלך שנת 2020.”

משרד המשפטים והמשטרה הפדרלי של שוויץ (FDJP) אמור ליצור טיוטת ייעוץ ברבעון הראשון של 2019 יחד עם משרד האוצר הפדרלי (FDF), במטרה להשיג כמה תוצאות שונות בשוק האזרחי, חדלות פירעון, פיננסי. חוק בנקאות, והלבנת הון. מטרתו של כל אחד מהחוקים הללו היא אחרת, אך נראה כי הכיוון הכללי מכוון לספק למגזר הארגוני דרך רגולטורית ברורה ליישום או תחילת פעילות של בלוקצ’יין..

בסוף הרבעון הראשון של 2019, FDF ו- FDJP הולכים ליצור מקרה סביר כיצד לשפר את הוודאות המשפטית להעברת זכויות באמצעים דיגיטליים, לספק הבהרה לגבי נכסים מבוססי קריפטו וכיצד ניתן יהיה לגשת אליהם ב מקרה של פשיטת רגל. לספק התייעצות בנושא התמודדות עם נכסים “חסרי ערך” במקרה של פשיטת רגל, לתכנן קטגוריה לאישור תשתית שוק פיננסי מבוססי בלוקצ’יין ולספק הוראות מפורשות להתמודדות עם פלטפורמות מסחר מבוזרות בהתאם לחוק AML.

סיכום

אחד החששות הגדולים ביותר שיש לגופים ממשלתיים ביחס לנכסים דיגיטליים הוא יכולתם להעביר בקלות לעתים קרובות ללא עזרת צד ג ‘אחראי כלשהו. מכאן שמניעת הלבנת הון ומימון נגד טרור הם שני נושאי דיון חשובים מאוד בכל הרכב ממשלתי, ושוויץ אינה יוצאת דופן..

בשוויץ, תהליך יצירת החוק מתנהל כך:

  1. טיוטת הממשל (הסתיימה)
  2. התייעצות עם מדינות פדרליות, מפלגות פוליטיות, יזמים, איגודים וקבוצות אינטרסנטיות אחרות (Q1)
  3. הוויכוח הפרלמנטרי והגרסה הסופית עברו (ש 2 – ???)
  4. האפשרות למשאל עם (???)

משמעות הדבר היא כי לאחר התייעצות עם כל מי שרלוונטי לחוק, עשייה ציבורית מאוד עשויה להצטמצם לזמן בלתי מוגבל, אך בשל אופיים המועיל של חוקים אלה, התרחיש אינו סביר ביותר..

החוקים עוזרים לעסקים למנף את טכנולוגיית הבלוקצ’יין ולהעביר זכויות באמצעות השימוש בה. בעלות היא אחת הגדולות במשפט האזרחי,

שוויץ דוחפת את גבולות הרגולציה ומוציאה את כמות הערך המרבית מהטכנולוגיה המתעוררת הזו. לאט אבל בטוח, שוויץ הופכת להיות מרכז תשומת הלב של ה- blockchain ו- DLT, וזוג הוא אחד המוקדים הפעילים ביותר.